Yardım

FacebookTwitterGoogle bookmarkMyspace bookmarkDel.icio.usDigg

Makale nasıl gönderilir?

Makale yayınlamak istiyorsanız yazar üye olmanız gerekir. Yazar üyeler gönderme formu ile makaleyi doğrudan siteye yükleyebilirler. Ayrıca iletişim formu veya e-posta yolu ile de makale gönderilebilir. Editör makaleyi yazar üyenin sayfasına kaydeder. Makaleler onayla birlikte yayınlanır.

Kimler belgesel ekleyebilir?

Kayıtlı üyeler kendi sayfalarından belgesel ekleyebilir. Belgeseller editör tarafından onaylandıktan sonra etkinleşir.

Belgesel filmi nasıl ekleyebilirim?

Üye olarak giriş yapınız.

Sayfanızda ya da üye menüsünde bulunan “Yeni öğe ekle” butonuna tıklayınız.

Açılan “Öğe Ekle” penceresinde bir uyarı bulunmaktadır. Öğenizi kaydettikten sonra içerik, sitenin yayın ilkeleri ve kuralları doğrultusunda editör tarafından denetlenip etkinleştirilecektir.

“Başlık” bölümüne yazınızın başlığını giriniz.

“Başlık takma adı” bölümünü boş bırakınız.

“Kategori” bölümünden “Belgesel” kategorisini seçiniz.

“Etiketler” bölümüne yazınızın konusu ile ilgili en fazla beş sözcük girebilirsiniz.

“İçerik” bölümüne yazı metnini giriniz. Stil ve biçimlendirmede varsayılan ayarları değiştirmeden kullanınız. Kopyala yapıştır yapmayınız.

“İçerik” bölümünün altında bulunan “Devamını oku” butonuna, metninizdeki ilk giriş cümlesinin sonuna imleci tıkladığınızda basınız. Konuyu tanıtan bu cümlenin 10-15 kelime arasında olmasına özen gösteriniz.

“İçerik” bölümünün yanındaki “Resim” sekmesine tıklayarak, açılan bölümde, “Dosya seç” butonuyla bilgisayarınızdan seçeceğiniz bir resmi yükleyebilirsiniz.

Belgesel filmi eklemek için "Ortam" sekmesine tıklayarak, daha önce video sitelerine yüklediğiniz ortamın HTML gömme kodunu kopyaladıktan sonra ilgili bölüme yapıştırınız.

Bütün işlemler tamamlandıktan sonra en üst sağ köşede bulunan “Kaydet” butonuna bastıktan sonra “Kapat” butonu ile pencereyi kapatabilirsiniz.

 

 

 

ARKEOGRAFYA websitesi; Arkeoloji, Sanat Tarihi, Tarih, Filoloji, Antropoloji, Paleontoloji, Mitoloji, Müze ve Arkeoteknik ile ilgili konularda yayın yapar.

ARKEOGRAFYA websitesi, Basın Meslek İlkelerine uymaya söz verir.

ARKEOGRAFYA  ©  Her hakkı saklıdır. Yazı ve fotoğraflar kaynak veya bağlantı verilmesi koşuluyla kullanılabilir.